گاو چاه ورزنه

گاو چاه ورزنه ، یکی از کهن ترین روش های آب یاری مزارع کشاورزی است که توسط حاج ابراهیم حیدری، پیرمرد ۶۰ ساله‌ی ورزنه‌یی پس از 50 سال مجدد بازسازی و احیا شده است.

کویر ریگ جن

ریگ جن منطقه‌ای کویری و دارای تپه‌های ماسه‌ای (تلماسه) در کویر مرکزی ایران است. این منطقه در جنوب سمنان، شرق دریاچه نمک، شمال انارک و غرب جندق قرار دارد.

روستای کزج

روستای کزج در ۱۵ کیلومتری شمال‌غربی هشجین در استان اردبیل واقع است. بافت سنتی، معماری خاص اماکن مسکونی، بهره مندی از طبیعت بکر و زیبا موجب گردیده که به یکی از جاذبه های توریستی استان اردبیل تبدیل گردد.

آیین دسته چوبی

شهر گرگان نیز در این ماه آیین های خاص خودش را دارد که از جمله آنها می توان به آیین دسته چوبی اشاره کرد.

اقامتگاه بوم گردی جاده ابریشم

اقامتگاه بوم گردی جاده ابریشم در ابتدای ورودی روستای درخت سپیدار واقع در 55 کیلومتری جنوب غربی شهر مشهد قرار دارد.

جشنواره گردو تویسرکان

جشنواره گردو ، فرش اصیل و مبل منبت تویسرکان همه ساله در شهریورماه به مدت سه روز در بهشت غرب باغ شهر بسیار زیبای تویسرکان برگزار میشود.

رقص چوب سیستانی

رقص چوب سیستانی یکی از رقص های معروف و پرطرفدار مردم منطقه سیستان است.رقص آئینی سیستان رقص دیرپایی است که پیشینه ی آن به بیش ازسه هزار سال می رسد.

اقامتگاه بومگردی باغ گلستان الموت

اقامتگاه بومگردی باغ گلستان الموت جزء اولین واحد های اقامتی منطقه الموت میباشد که با هدف ارائه خدمات به گردشگران و دوست داران آثار طبیعی و تاریخی منطقه کار خود را آغاز نموده است.

مراسم ورف چال

مراسم ورف چال یا برف چال که نمادهای یک سنت حسنه و کم نظیر سنتی و ملی با بیش از پانصد سال قدمت در کشور است همه ساله در نیمه دوم اردیبهشت ماه در روستای زیبای اسک بخش لاریجان در فاصله 85 کیلومتری شهرستان آمل در مسیر جاده هراز واقع شده است.

آبشار زردلیمه

آبشار زردلیمه یا بوینه آبشاری بسیار زیبا و بکر است که در میان کوه‌های سر به فلک کشیده زاگرس و در مجاورت رودخانه بازفت در جنوب منطقه اردل چهار محال و بختیاری قرار دارد.

2014 Powered By iran361 Team